Share
Zobacz poprzedni tematGo downZobacz następny temat
Liczba postów : 3
Zobacz profil autora

Old wob>new wob

on Pon Sie 28, 2017 9:56 am
You did a good job on adding new spawns and new equipment and revamping some that already exist and that new special thing every vocation has is interesting, but that's just about it that is better than the old wob. Vocations are REALLY unbalanced, people reach endgame content by playing 1 day, transforms are doing literally nothing besides 1-2% more dmg + the last spell is on level 100 so players don't even have the motivation to continue exping after that ( How to fix that? Boost transformations, add new spells...), you removed attack speed so that makes melee vocations not even viable. Also are sagas bugged? I can block the strongest monster on the server but can't pass Ururu( I get 1 hitted ).

This just feels like I'm playing beta, you should've done a lot more testing before putting this out. But you can fix this situation, let's just say that this was beta phase, bring back old wob with all these new spawns,eq etc. Even more people will play it I'm 100% sure, people that donated won't be pissed if you just refunded all donations.

Me and few of my friends that are playing this server for 2-3 years now all feel the same about this. If you made a poll and make players vote what they love more old or new wob, I'm 100% sure majority will vote old.
Liczba postów : 7
Zobacz profil autora

Re: Old wob>new wob

on Pon Sie 28, 2017 10:57 am
Też jestem za głosowaniem bo u nas w teamie też większość będzie na tak, tak samo w innych teamach na 90% Smile Balans teraz jest całkowicie do dupy i nic się nie trzyma kupy w ogóle. Gra kończy się na 100lvlu bo każdy juz może wtedy bić moby jakie chce (nawet kushanady jak ogarnia), expić niby każdy expi, ale sensu nie ma bo jedynie zyskujemy hp.. w sumie co będę się produkował, kolega wyżej napisał mądrze i to bardzo. Radzę iść Soul za radą póki Ci jeszcze ludzie tu grają.
Liczba postów : 13
Zobacz profil autora

on Pon Sie 28, 2017 11:26 am
Po co wracać na stare, nie lepiej zrobić porządek na nowym i grać tylko administracja musiałaby się wziąść do roboty.
Konkretnie to naprawić sagi, przeanalizować postacie i z edytować dążąc do balansu.
Administraotr
Administraotr
Liczba postów : 27
Zobacz profil autora

on Pon Sie 28, 2017 5:06 pm
You can play on old version on Patyzant's server: [You must be registered and logged in to see this link.]

We can not change the balance, monsters and items in the middle of the version. We have to w8 until chatacters reset.
Liczba postów : 5
Zobacz profil autora

on Pon Sie 28, 2017 5:57 pm
Soul nie chce cie obrażać ale po prostu pierdolisz. miałeś mase czasu by ogarnąć balans itd nie zrobiłeś tego, postacie mele bija nic złapy disty bija za to sporo jak powinny, przyrost hp/mana prawie wszystkie postacie maja tyle samo hp/many.. to jedno po drugie mówisz że nie możesz nic zmienić ? ludzie chodzili na vandery kushandy dropili eq co zdropili to mają i dajesz im buffy że teraz faktycznie może 200 + da sobie rade, co jest nie fer według reszty graczy. to samo z menosów ci co ogarneli podropali sporo hajsu, potem bum robisz nerfa i ty mówisz że nic nie zmieniasz ? dużo zmieniasz.. masz jeden wielki problem nie UMIESZ SIĘ PRZYNAĆ DO BŁĘDU, ciężko zrobić reset charów ? jak edycja trwa 3 dni ? oddać ludzią pkt ? i zrobić jak należy i nie wysłuchiwać że coś jest nie tak ? naprawdę siedząc po 1h dziennie od ostatniej edycji czy więcej czasem byś zrobił więcej niż obecnie jest. chyba że zrobiłeś tak jak nie którzy twierdzą żeby tylko opłacić maszyne. I nie mów że nie miałeś czasu bo nauka bo praca, bo ja pracuje po 9-10 h dziennie i uczę się zaocznie i mimo to mam czas by iść gdzieś z dziewczyna czy sobie pograć.
Zobacz profil autora

on Pon Sie 28, 2017 6:35 pm
Soul napisał:

We can not change the balance, monsters and items in the middle of the version. We have to w8 until chatacters reset.

Co to za głupie tłumaczenie się? Na każdym, dosłownie każdym serwerze, który stoi balans jest wprowadzany na bieżąco   w środku edycji dzięki spostrzeżeniom graczy.  Na DBP  co edycje jedna profesja jest silniejsza od innych, mimo to gra tam ponad miesiac czasu nawet do 200 osób i vultur potrafi wprowadzać  poprawki  przez cały czas Wink   Powinieneś to zapewnić graczom, zwłaszcza,że robicie ten serwer w parę osób inie potraficie   dostrzec najłatwiejszych błędów - od mobów zaczynając po błędne przeliczniki postaci.  Twoim  psim obowiązkiem jest teraz wprowadzenie tego  pieprzonego balansu i nie nazywaj  4 dni od startu    środkiem wersji, chyba ,że w założeniu Twoim jest stawianie  edycji stojących półtorej tygodnia - bo na to sie zapowiada. Od 2015   zmiany są nikłe -  nie zdziwiłbym sie jakby  dalej było mniej niż 10 rozbudowanych questów.   Jeżeli masz robić taką lipę to  oddaj to w dobre ręce, nawet LAron czy Jacolos już lepiej by się tym zajął. Piszę to zarówno do Ciebie jak i reszty waszego nieudacznikowego składu.
Zobacz profil autora

on Pon Sie 28, 2017 6:43 pm
Jacols i crash by wzieli w obroty kilka tygodni pracy i pewnie by bylo po 200 graczy moze zalezy od checic, narazie naruto u nich topowe
Administraotr
Administraotr
Zobacz profil autora

on Pon Sie 28, 2017 6:51 pm

Nie czuje się nieudacznikiem widząc, że 3 serwery o tematyce Bleach kradły moje grafiki, a sam Crash zajebał moją Haku Smile
Zrobienie ok. 800 nowych grafik na te wersję troche też zajęło Smile

Ostatnio zmieniony przez Wojtux dnia Pon Sie 28, 2017 7:10 pm, w całości zmieniany 3 razy
Administraotr
Administraotr
Zobacz profil autora

on Pon Sie 28, 2017 6:53 pm
@Gal anonim. Jeżeli chodzi o zmienianiu balansu/moobów itd. w trakcie to tak się to kończy: [You must be registered and logged in to see this link.] . Zresztą Ozerus też poruszył ten temat i oznajmił że jest to nie fair.
Jeżeli chodzi o "psi obowiązek" - wypierdalaj stąd.

A teraz coś odemnie bo dużo z was nie ogarnia czym jest ten serwer, prawdopodobnie nas po prostu nie zna albo nie chce znać.
Ozerus, nie robię tego serwa non stop. Po każdej edycji rzucam tym w pizdu i obiecuje sobie, że nigdy do tego nie wrócę bo tak mnie to wykańcza, marzę o powrocie do normalnego życia bez forum, bez codziennego "psiego obowiązku" sprawdzania botów itd. Dopiero po pół roku parę osób do mnie napisze: Soulu, czas się brać do roboty. Tych parę osób, które zna mnie od dawna potrafi mnie przekonać i dać energię by zebrać się znowu do pracy byście mogli pograć na naszym ots. Nie umiem przyznać się do błędu? Codziennie to robię pisząc change logi. Wiemy, że zjebaliśmy i wiemy bardzo dobrze co. Głupi przelicznik w configu, nasze niedopatrzenie i katastrofa. Trudno stało się, nie będziemy mówić że wszystko jest dobrze ale nie zamkniemy też serva na kolejny rok. Oskarżasz mnie o to, że nie umiem zrobić balansu - nie umiem. Nawet spelli nie znam, kiedyś próbowałem go zrobić i wszyła kupa  więc się w to nie pcham. Wspominasz coś o czasie, ja pracuje 8h dziennie i studiuje.. dziennie. Do tego mam swoją rodzinę, swoje obowiązki, swoje pasje. Na szczęście jedną z tych pasji jest ten serwer. I chociaż wiele osób dziennie wyklina na mnie, mówi jak to zjebałem to i tak duża część osób potrafi powiedzieć "Soulik, dobra robota" i dać mi energię do działania. Taką energię też dał mi wczorajszy licznik graczy online: 150.. niesamowite, pamiętam jak na pierwszych edycjach było maksymalnie 30 osób. Jaki jest skutek tej dostarczonej energii? Gruba narada wojskowa. Przyznanie się do błędów, przeczytanie całego forum i zapisanie notatek. Ustalenie targetów na najbliższy miesiąc i przydzielenie ich do odpowiednich osób. Mówią, że w gównie rzeźbić się nie da, na szczęście ten serwer to nie gówno i wiele z tego jeszcze zrobimy. Nie spodziewajcie się za tydzień małego update czy za parę dni resów charów. Czeka was coś większego ale też trochę później. Jeżeli ktoś tak jak Gal Anonim ma zamiar tylko tu wyklinać to proszę, niech odpuści, postawi tego bota. Wpłacił donate i czuje się oszukany? Zwrócę kasę, nie ma problemu. Całą jednak resztę graczy, którzy szanują nas i naszą pracę zachęcam to współpracy, stwórzmy ten serwer razem.
Pozdrawiam trochę ze smutkiem ale gotowy do działania,
Soul

A tak jeszcze apropo 1h dziennie pracy: samo zrobienie acc-makera zajęło mi ok. 230 godzin, czyt. dużo nocy.
Zobacz profil autora

on Pon Sie 28, 2017 7:14 pm
Nilan ile ma? Trzydziestkę na karku? Jeden z najlepszych OTSów stoi 12 lat po dziś dzień? Zwykłe wymówki, wystarczy mieć do tego pasje i chęci. Skoro sam nie wyrabiasz to zrekrutuj kogoś kto zna sie na rzeczy. Ile jest takich osób? Pełno. W samą niedzielę pytając innych tworcow serwerów mogłbyś znaleźć kontakt do Administratorow BTLR, BTSW, czy BTLS. Obecnie jak wiesz stawiany był RTS, który okazał się niewypałem - prawie jak ta edycja. Połączcie razem siły i napiszcie balans - oni różnili się tym,że poszli na łatwiznę i dali każdemu takie same przyrosty,dmg ,przez co nie można w trzech zabić jednej osoby. Otwórz się na ludzi i zmieniaj serwer - toć nawet ja mając grafiki byłbym w stanie weekendowo ponad 1 przejrzysty, ciekawy resp w RME robić. Tak czy siak nie stawiaj się na to,że nie możesz robić poprawek w trakcie edycji - gówno prawda. Jak chcesz by trwała dłuzej niż 2 tygodnie to postaraj się zmobilizować, w końcu ktoś nagrodzi Twoją ciężką pracę Wink NIedziwo mogliby znaleźć się nawet gracze, którzy byliby w stanie napisać balans - nie jestem pewny czy Casey nie pisał dla RTS Teamu,ktory i tak na to nie zwazal i postawil ponownie na swoim. Powodzenia, Logan
Liczba postów : 25
Zobacz profil autora

on Pon Sie 28, 2017 7:14 pm
Ej no ludzie nie przesadzajcie. Sam się burzę o boosta mobków itd bo inni mieli lepiej, ale to ze względu na moje lenistwo XDDD
nie macie prawa mówić, że administracja to nieudacznicy bo te servy jacolosy i inne pierdoły to servy na których spędziłem kilka dni. czemu? ludzie już nie potrafią grać bez bota. serio. to nie jest real tibia i nawet grając 2h dziennie, albo nawet godzine (nie licząc skillowania) można coś osiągnąć. tłumaczenie, że się nie ma czasu na grę jest nie na miejscu. nie masz czasu - nie graj. Zły balans? O co tyle krzyku.. Graj kim lubisz i tyle.. Jeżeli się okaże, że Twoja profka jest na prawde jakaś gorsza, na pewno prędzej czy później dostanie buffa. Ledwo się edycja zaczęła, a już płacz bo soul ukradł milion wypłat i ma nas w dupie..
Ale żem się rozpisał.. i tak tego nikt nie przeczyta Very Happy

@up
Nilan i najlepszy server XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
owszem, server fajny. Czy najlepszy? hmm.. gdyby nie było notorycznego bocenia oraz takiego toksycznego community, powiedziałbym, że tak. Dodatkowo content już od dłuższego czasu tylko pod najbogatszych/staaarych graczy, którzy i tak by grali ; )
Liczba postów : 8
Zobacz profil autora

on Pon Sie 28, 2017 7:19 pm
Co te jakieś anonimy pierdolą to członek, zatkać tą pizdę, przyda się tylko balans postaci.
Administraotr
Administraotr
Zobacz profil autora

on Pon Sie 28, 2017 7:20 pm
rafa, przeczytałem. Właśnie dla takich osób jak ty robimy serwa. Dzięki xD
Nie wiem czy ludzie myślą, ze jak na nas po wyklinają to zrobimy coś szybciej? No cóż polaczki: "płacę wymagam!", nie polecam im chodzić do restauracji. Smacznego Logan xD
Zobacz profil autora

on Pon Sie 28, 2017 7:29 pm
Wiesz, ja tam cie nie wyzywałem w poście, jednak napisałem to ponieważ jak ots wystartował w sensie official, dopiero wtedy poznałem logana,spart,banuva itd pamiętam jak wziąłeś mnie na arene i sparta i próbowałeś ogarnąć parala, jednak przydało by się ogarnąć w miare sprawnie te % postaci, pamiętam przelicznik postaci edycje z grudnia gdzie było czuć hp i trans że faktycznie coś dawał :p i jeszcze jak każdy skillował assa w as roomie.
Zobacz profil autora

on Pon Sie 28, 2017 8:01 pm
kurcze czytalem to cale egh oczywiscie ze jest za pozno zeby zmieniac DOSLOWNIE wszystko teraz bo znowu 50 osob za przeproszeniem JEBAC SOULA WSZYSTKO POD TOPKE jedyna rzecza ktora w tym momencie moga zrobic to zbalansowac postacie dodac po 1-2 transfy sagi z mangi pare expow nie tak ze na danym lv mozesz isc na 3 rozne potwory tylko dodac po prostu jakis exp 1 co jakies 45-50lv eq zrobic ale z tym jest w członek roboty jak chcesz starego woba prosze do partyzanta idz droga wolna nie mozesz mowic soulowi zeby sie cofal z rozwojem serwera bo bylo lepiej tylko musisz pchac go do przodu i miec nadzieje ze bedzie mniej potkniec i bedzie lepiej tyle w temacie

TAK OGOLNIE TO BUFF YORU (MUSIALEM XDDD (TAK WIEM DOSTAJE DZISIAJ))
Ugh rozpisalem sie powodzenia z serwem soul bede gral dopoki go nie zamkniesz ;D tak jak od 2k15
Liczba postów : 8
Zobacz profil autora

on Pon Sie 28, 2017 8:32 pm
Buff ichigo, nerf grimm
Zobacz profil autora

on Pon Sie 28, 2017 8:34 pm
Sadly, this is it from me for this edition if you're not willing to change things, and I think many people feel the same. With all due respect, I know you put hours and hours into this server, and it isnt your job but just a hobby, but you saying that you cant change the balance of vocations in the middle of the season is the weakest excuse I've ever seen in open tibia community for 10+ years. Even on HUGE games like LoL there are tons of changes and balances between the champions almost daily and its not just new ones but also the ones that exist over 5 years. That is a game that a lot of people play, so the team needs to work their asses off to make sure all champions are balanced, otherwise, like its a case right here and right now, people will start leaving the game. Just open the test server, invite 5-6 experienced players that are willing to help and start testing every voc. Toushiro,Ichigo,Byakuya,Grimm - all lvl 80, same skills, test every spell. Then, some other vocs, all level 150, same skills, TEST. Etc. etc. you know how it goes. Just repeat and repeat.

And I'm not saying that vocations are the only problem this time around, but some people above touched on this topic so I wrote my opinion.

Anyways, like you can see some people agree, some people disagree with this being the worst edition so far - and more people definitely agree, now, it is up to you if you will listen to your players and act upon all mistakes you've made and create the best edition so far. Me and my friend were discussing, old wob was was great but it could be even better and with some new things introduced this edition it has a lot of potential to become the most succesful edition you've had.

Now, this is a message to all other people that want to write their opinion on this topic, please give some respect to Soul and the admin team. I mean, they put in hours and hours of work just to make us, players, pleased and eager to play. Ofcourse there are some mistakes made in the process but nothing that is not fixable. Do not bitch, insult, and cry like a little baby because this will just demotivate them from the further work on the server. Rather post your ideas how to make it better and patiently wait for response and feedback from the admin team. They are human just like you, so dont expect everything to be perfect.

To end this all, I know this is a long post but I just had to write this. Anyways, good luck Soul and the rest of the team, I hope you listen to your players and act upon the mistakes that were made. This is it from me for now, but me and my friends will be back for next edition( if there will be any Sad ) for sure! You can find me on the server by Partyzant if you ever need someone to help you test the vocation and create balance, I have free time for 7 more days so feel free to hit me up!

Cya, Heon.

Liczba postów : 15
Zobacz profil autora

on Pon Sie 28, 2017 9:21 pm
Soul zamykaj te tematy bo niepotrzebny spam sie robi i dzieciaki placza o balans wszedzie, jest juz za pozno zeby zmieniac rzeczy. Wszystko jest dobrze, kazdy moze sobie cos dobrac pod siebie, nikt nie musi grac czyms co mu sie nie podoba.
Liczba postów : 4
Zobacz profil autora

on Pon Sie 28, 2017 10:48 pm
Gal anonim napisał:Nilan ile ma? Trzydziestkę na karku?  Jeden z  najlepszych OTSów stoi 12 lat po dziś dzień?  Zwykłe wymówki, wystarczy mieć do tego pasje i chęci.  Skoro sam nie wyrabiasz to zrekrutuj kogoś kto zna sie na rzeczy. Ile jest takich osób? Pełno.  W samą niedzielę  pytając   innych tworcow serwerów mogłbyś  znaleźć     kontakt do  Administratorow BTLR, BTSW, czy BTLS.  Obecnie jak wiesz  stawiany był RTS, który okazał się niewypałem - prawie jak ta edycja. Połączcie razem siły i napiszcie balans - oni  różnili się tym,że poszli na łatwiznę i dali każdemu takie same przyrosty,dmg ,przez co nie można w trzech zabić jednej osoby.   Otwórz się na ludzi i  zmieniaj serwer - toć nawet ja  mając grafiki byłbym w stanie weekendowo ponad 1  przejrzysty, ciekawy resp w RME robić.  Tak czy siak nie stawiaj  się na to,że nie możesz robić poprawek w trakcie edycji - gówno prawda. Jak chcesz by trwała dłuzej niż 2 tygodnie to  postaraj się zmobilizować, w końcu ktoś nagrodzi Twoją ciężką pracę Wink   NIedziwo mogliby znaleźć się nawet gracze, którzy  byliby w stanie  napisać balans - nie jestem pewny czy Casey nie pisał  dla RTS Teamu,ktory i tak  na to nie zwazal i postawil ponownie na swoim. Powodzenia,  Logan

Co to za używanie mojego nicku, co?
Liczba postów : 9
Zobacz profil autora

on Pon Sie 28, 2017 11:04 pm
Ale sie zjarałem alien alien alien alien alien alien
Liczba postów : 4
Zobacz profil autora

on Pon Sie 28, 2017 11:05 pm
Ja bym Cię Souluś nigdy nie obraził I love you
Liczba postów : 2
Zobacz profil autora

on Wto Sie 29, 2017 12:52 pm
No to jak ma byc balans to ja polecam wprowadzac zmiany na biezaco i bedziemy testowac na officialu balans, moze nam uda co wy na to? Chociaz na nie jednym servie sie z takim czyms spotkalem i resety co 10-30min.
Mozna wprowadzac tez np. nowe (przydatniejsze) speciale postacia ale czy nie bedzie (znowu) placzu ze takie rzeczy wprowadzaja w trakcie trwania edycji?
A i jeszcze mozna zmienic dropa rare i legend itemow zeby to naprawde bylo rare i legend, beda leciec 2 itemy na dzien (na server) wtedy na pewno nie bedzie placzu ze ludzie sobie podropili a teraz nic nie leci, przeciez mozna w trakcie edycji itp.
Zobacz profil autora

on Wto Sie 29, 2017 2:27 pm
No cóż mam tyle w temacie do powiedzenia soulus zaraz graczy zaczniesz tracic bo jedyne na czym sie da robic exp od 220 to sagi zrobisz sagi masz 300 potem 1lv na godzine ci leci wiec ludziom sie tego bic nawet nie chce bo nie ma po co juz 1 team odszedl przez zmiany ktore byly wprowadzone za pozno w momencie kiedy juz topka to zrobila wiec wkurzaja sie i wychodza konczac slowami "chujowy serwer wszystko pod topke" ludzie pisza Old wob> New Wob nie przez jakies zmiany typu balans itd itp tzn oczywiscie jest pewna grupa ale nie wszyscy gra i odkrywanie map sie konczy na 200 gdzie juz wszystko odkryles a expic normalnie nie ma na czym robisz sagi i jedyne po co mozesz stac to po wary ale tych warow nie ma o nic bo nigdzie nikt nie siedzi i sie o to bije ciezko jes t nawet znalezc ludzi do pkowania a warow tez jest mniej poniewaz jak wbijasz ta 300 z sag to wyjebiesz sie tracisz lvl transfe i odrabiasz to 1 godzine bo nic ci prawie expa nie daje ludzie spadaja z dnia na dzien jak albo nie wyjebalbys nowej edycji i powiedzial ze to byla jakas beta zwrocil ludziom hajs i sprobowal zaczac juz jak wiesz jak wyszedl taki pomysl i poszedl bardziej w starego woba z nowymi rzeczami anizeli w nowego woba
Zobacz profil autora

on Wto Sie 29, 2017 3:33 pm
Mi osobiście nowy wob się podoba. Zamysł naprawdę fajny. Cięższa gra, wolniejszy progress, nowe itemki, speciale wpływające na unikalność postaci, nowe respy. Dużo tego można wymienić.
Po prostu serwer chyba został te pare dni za szybko otwarty w wyniku czego doszło to tego wszystkiego.
Też jestem zdania, że serwer póki co jest na tyle młody, że można by zrobić reset i wystartować znowu i to już w taki sposób w jaki to miało być. Czyli rare rzeczywiście rare, legendary to już w ogóle. Poprawione sagi, loot z mobków itd itd. Takie zmiany dobrze wpływają na ekonomię serwera.
Może warto zrobić ankietę czy restart by ludziom odpowiadał?
Liczba postów : 2
Zobacz profil autora

on Wto Sie 29, 2017 5:04 pm
Co do resetu z poprawkami (+ oddanie punktow jezeli by oddali) to tez o tym myslalem ze pewnie byloby lepiej ale pomyslalem ze wbilo by mniej osob + zaraz startuje w*n* wiec zaraz i tak przeszli by tam, moim zdaniem taki reset moze za okolo 2/6tygodni.
Sponsored content

Zobacz poprzedni tematPowrót do góryZobacz następny temat