World of Bleach - Original
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Go down
avatar
Sosik
Premium User
Premium User
Liczba postów : 28
Join date : 27/08/2017

najlepsza decyzja obecnej edycji Empty najlepsza decyzja obecnej edycji

Czw Sie 31, 2017 3:34 pm
Souluś, nie ma co owijac w bawelne. Propozycja jest prosta, wylaczyc ta edycje, zresetowac chary, w miare mozliwosci oddac ludziom punkty premium (zeby nie bylo placzu). mysle ze nikt by nie plakal z tego powodu, a ta decyzja uszczesliwilaby wiele osob. powodem tego jest zbyt wielka ilosc bugow, ktore strasznie wplynely na rozgrywke. ludzie nazbierali kase na menos forest, po czym zmniejszyliscie loota. ludzie na 100lvlach nalootali eq z kushanad, po czym zostaly one mocniejsze. ludzie nazdobywali hp z sag, po czym zostalo to usuniete. usuniecie tego bylo dobrym pomyslem, ale rzecz w tym, ze czesc ludzi stracila wiecej hp niz dostali z sag. znam pewnego grimmjowa, ktory na 115lvlu przestal grac. powodem tego byl fakt, ze na tym 115lvlu mial tyle samo hp ile inny grimmjow 75lvl (1,2k hp). mozna tez zmienic troche system walki pvp. nie wazne, czy bijesz baseballem, czy jakims lepszym zanpem w ludzi, hity i tak beda 40, 80, czasami 120, przez co taki grimmjow, ktory mial miec najmocniejsza lape, czy yoruichi, ktora na buffie dostaje strenghta traca w pvp, podczas gdy taki bazz ma speciala, ktory sprawi ze uderzy 2x wiecej. konieczna tez wydaje sie zmiana walki pve. jesli chodzi o expa, nie wyglada to najgorzej, zadnych zastrzezen nie mam. ale jesli juz sie spojrzy na sagi, to sprawa nie jest taka kolorowa. obecnie sagi polegaja na tym, zeby nie pasc na hita. healer nie pelni juz takiej funkcji jak kiedys, bo kazda postac sama potrafi sie wyhealac w chwile. a jesli nie padniesz na hita, to istnieje ogromne prawdopodobienstwo ze nie padniesz wcale. kolejna konieczna sprawa jest WIELKIE zmniejszenie loot rate rare i legendarnych itemkow. jak sama nazwa mowi, sa one rzadkie, a nawet legendarne, a biega w tym caly serwer. szansa na wydropienie rare itemka moim zdaniem powinna byc taka jak szansa na soula z poszczegolnych mobow, a legendary powinna byc jeszcze znacznie mniejsza. najkonieczniejsze jest chyba zdecydowane zmniejszenie otrzymywanego expa za sagi.
Soul, serio.. miales bardzo dobry pomysl na serwer, propsy za to, ale sie za bardzo z tym pospieszyles, czego wynikiem jest obecny stan serwera. co jak co, ale wybrales bardzo trudny sposob rozgrywki do zbalansowania, ale moge zyczyc tylko powodzenia. Robisz fajna robote, widac ze Ci sie chce, ale ta edycja nie byla przemyslana, a co wazniejsze, nie miala zadnych wiekszych testow. mysle, ze zgodzi sie ze mna 90% osob obecnie grajacych (jeszcze sie taki nie narodzil co by wszystkim dogodzil) i 100% osob, ktore juz przestaly grac.
avatar
Admin
Administraotr
Administraotr
Liczba postów : 11
Join date : 17/08/2017
https://wob-original.forumpolish.com

najlepsza decyzja obecnej edycji Empty Re: najlepsza decyzja obecnej edycji

Czw Sie 31, 2017 3:49 pm
Edycja zostanie wyłączona gdy ludzie nie będą już grać, zgodzę się ta edycja wyszła zbyt szybko i miała wiele niedopracowań, mimo to jest parunastu graczy którzy sobie graja for fun i do czasu do którego będzie dalej parę osób które cieszą się grą resetu nie będzie, było by to unfair wobec tych paru graczy, jest wielu graczy którzy tego reseta chcą, lecz w jakimkolwiek stopniu nie są oni ważniejsi niż tych paru graczy którzy się jak na razie dobrze bawią. Błędy tej edycji zostaną naprawione na następnej edycji, między innymi loot rate, transy będą dodawać więcej dmg, reiatsu level będzie znacznie słabiej wpływać na heala, wpływ reiatsu lvl na dmg ze spelli oraz wiele innych. Lecz do czasu aż jest paru graczy którzy dalej cieszą się ta edycją resetu nie będzie, więc musicie poczekać, możecie się z tym zgadzać lub nie, ale ta decyzja nie zostanie zmieniona.
avatar
credd
Liczba postów : 8
Join date : 29/08/2017

najlepsza decyzja obecnej edycji Empty Re: najlepsza decyzja obecnej edycji

Czw Sie 31, 2017 4:41 pm
No taa, bo lepiej żeby pięciu randomów, którze pewnie nawet pacca nie kupią, grało i expiło(i to tylko dlatego, że nie są w stanie zrobić sag) niż żeby grały tutaj 3-4 teamy i masa myślących graczy.
Wasza logika na tej edycji mnie rozpierdala.
avatar
rafa
Liczba postów : 27
Join date : 26/08/2017

najlepsza decyzja obecnej edycji Empty Re: najlepsza decyzja obecnej edycji

Czw Sie 31, 2017 5:37 pm
Credd żeby administracja działała tylko pod was, to reset byłby raz w miesiącu.. Poza tym myślisz, że teraz siedzą i czekają aż wszystkie randomki ( w tym ja ) przestaną grać? Jestem pewny, że pracują nad czymś o czym już Soul wspominał nie raz.
avatar
credd
Liczba postów : 8
Join date : 29/08/2017

najlepsza decyzja obecnej edycji Empty Re: najlepsza decyzja obecnej edycji

Czw Sie 31, 2017 6:10 pm
taa, szkoda, że nie popracowali nad tym przed odpaleniem serwera Smile To może po 2 dniach ludzie nie mieliby już wszystkiego SmileSmile
Soul
Soul
Administraotr
Administraotr
Liczba postów : 33
Join date : 22/08/2017

najlepsza decyzja obecnej edycji Empty Re: najlepsza decyzja obecnej edycji

Czw Sie 31, 2017 6:15 pm
Tak, teraz pracujemy nad "czymś" ale możecie być spokojni, ekipa od "balansu" pracuje nad naprawą tego co wyszło na tej edycji a nie nad czymś nowym. Reszta ekipy może oddać się robieniu nowych questów itd. Nie będę spoilerował xD
Jeżeli chodzi o kasę z Donate - możecie czuć się oszukani, rozumiem to. Część graczy odrobiła to sobie sprzedając itemki za donate. Punktów po resie charów, który planujemy za jakiś dłuższy ale nie że pół roku czas niestety nie oddamy. Serwer trzeba opłacić (poprzedni i aktualny miesiąc a więc spłacanie długów!) a dodatkowo chce przeznaczyć kasę na naprawę błędów, które nas przerastają, m.in. sagi. Mam nadzieję, że część z was to rozumie i przepraszamy że was zawiedliśmy albo jak to niektórzy mówią - że zjebaliśmy.

PS Randomy są równie ważne co topka.

edit: jeżeli chodzi o żałosne komentarze typu użytkownika creed'a. Zawinił tutaj pośpiech a pośpiech spowodowany był zmianami jednego z serwisów tydzień przed startem przez co ten ostatni tydzień który miał być spokojny okazał się masakryczny. Kto wie ten wie.
avatar
Invisiblity
Liczba postów : 8
Join date : 26/08/2017

najlepsza decyzja obecnej edycji Empty Re: najlepsza decyzja obecnej edycji

Czw Sie 31, 2017 7:18 pm
Podoba mi sie Twoje podejscie, bo mimo ze Ci sie nie chce siedziec w tym toxic community {XD} to walczysz, ale wydaje mi sie ze powrot i operowanie na starszej wersji bylo by dobrym wyjsciem, nie mowie teraz ale w przyszlosci
avatar
Oczko
Liczba postów : 6
Join date : 27/08/2017

najlepsza decyzja obecnej edycji Empty Re: najlepsza decyzja obecnej edycji

Czw Sie 31, 2017 7:29 pm
To prawda. Też podziwiam za podejmowanie działań mimo tych toksyn. Wg mnie powrót na starą wersję nie jest potrzebny bo pomysł na tą był naprawdę dobry. Po prostu realizacja nie wyszła tak jak miała wyjść. Czemu nie wiem, ale założenia były dobre i jeśli wszystko uda się poprawić do następnej edycji to będzie to naprawdę mega.
Co do szybkiego resetu to prócz tego że niektórzy jeszcze grają dochodzi start innych otsów. Spora część graczy raczej tam zostanie, więc chyba też warto poczekać aż tam im się znudzi. Poza tym nie ma pośpiechu. Tutaj pośpiech zadziałał na niekorzyść, więc lepiej teraz na spokojnie wszystko naprawić bez jakiegoś zbytniego parcia. Wtedy chociaż będzie większa pewność, że wszystko zostanie domknięte.

A tak jeszcze od siebie to ja tam gram, chce zdobyć zanpa i uj Very Happy Obecnie dla mnie to wystarczająca motywacja by jeszcze sobie popykać Razz
avatar
credd
Liczba postów : 8
Join date : 29/08/2017

najlepsza decyzja obecnej edycji Empty Re: najlepsza decyzja obecnej edycji

Czw Sie 31, 2017 7:31 pm
To powiedz mi jedno Soul, w jaki sposób powstała data startu serwera skoro, co  wyszło na starcie, nic nie było przetestowane? Bo może jestem toksyczny ale jak ustala się date startu to raczej nie w momencie kiedy wszystko jest w proszku i dosłownie żadna rzecz nie jest tak jak być powinna.

I nie wyjeżdżaj mi tu z "żałosnymi" bo piszę tylko to co jest więc jeśli coś jest żałosne to Wasze przygotowanie edycji i aktualne zachowanie.
Wisienki typu ostatni spell na postaci, którą gra admin za 0 many czy nie zablokowanie Account Manegera tylko będą mi poprawiały humor na długi czas Smile
avatar
rafa
Liczba postów : 27
Join date : 26/08/2017

najlepsza decyzja obecnej edycji Empty Re: najlepsza decyzja obecnej edycji

Czw Sie 31, 2017 7:51 pm
Nie podoba się - nie graj. Coś jest źle - zrób se własny ots.
Zrozumiałe jest zrobienie tematu i wrzucenie tam wszystkich wad jakie uważacie, a nie wchodzenie na soulów, wojtuxów i innych których nie znam, że "zjebali".
Cytat edycji: 14:46 Dedziura [82]: hmm czyli po co ci admin skoro zajmujesz sie tylko grafikami ?  
iks de. a podobno lol ma toxic community :v
avatar
Invisiblity
Liczba postów : 8
Join date : 26/08/2017

najlepsza decyzja obecnej edycji Empty Re: najlepsza decyzja obecnej edycji

Czw Sie 31, 2017 9:24 pm
Ja nie powiem zawiodlem sie. Gram tu z kilkoma osobami chyba od poczatku [?] ale niestety zgodnie stwierdzilismy, ze czekalismy prawie rok na super server, a dostalismy nie wiem jak to ujac hmm.. cos gdzie gra zamiast sprawiac przyjemnosc po prostu meczy, a szkoda i to bardzo bo jest to jeden z fajniejszych serverow jakie znam.
avatar
Hawkeye
Liczba postów : 7
Join date : 27/08/2017

najlepsza decyzja obecnej edycji Empty Re: najlepsza decyzja obecnej edycji

Czw Sie 31, 2017 9:29 pm
Ja dalej nie jaram dawajcie resa charów alien alien alien cat cat cat monkey monkey monkey monkey monkey
Soul
Soul
Administraotr
Administraotr
Liczba postów : 33
Join date : 22/08/2017

najlepsza decyzja obecnej edycji Empty Re: najlepsza decyzja obecnej edycji

Czw Sie 31, 2017 9:32 pm
credd napisał:To powiedz mi jedno Soul, w jaki sposób powstała data startu serwera skoro, co  wyszło na starcie, nic nie było przetestowane? Bo może jestem toksyczny ale jak ustala się date startu to raczej nie w momencie kiedy wszystko jest w proszku i dosłownie żadna rzecz nie jest tak jak być powinna.

Już ci powiem, każdy silnik ma takie magiczne coś jak plik config gdzie ustala się wszystkie parametry. Wszystko było cacy i poszło info, że start w piątek (to była niedziela). Budzę się w poniedziałek i acc nie działa, totalny krzak. Zanim ogarnęliśmy co się stało (ah, kochane google zmieniające skrypty) był już czwartek. W tym czasie przeinstalowaliśmy cały serwer z pięć razy i ogólnie rozpierdol totalny. Ale czwartek, wszystko działa, wszystko wrzucone. Git!
Oczywiście plik config jak możecie się domyśleć był źle ustawiony, loot rate x4 i takie tam fanty. Jeżeli chodzi o blokadę gracza: Account Maker - mój błąd że tego nie przetestowałem i stwierdziłem że będzie działać. Jeżeli chodzi o expstage - działał ale nie dla nowych graczy, standard bug, dobrze że poszedł szybko fix. Błędy się zdarzają i to normalne, niestety czas który mieliśmy na ich wyłapanie i dopieszczenie został zajęty przez jakieś gówno, które przysporzyło nam sporo stresów i trochę nieprzespanych nocy. Tydzień który miał być najluźniejszy - był najgorszy. Oczywiście, nie mówię że to tylko przez to, napewno jest dużo rzeczy które są źle i nie wyłapalibyśmy ich w ten tydzień (np. postać account maker xD) no ale ten jeden plik i parę zmienionych linijek, przyczyniło się najbardziej do tego, że 3 dni po starcie praktycznie było wiadomo że to już koniec. Czy mogliśmy przesunąć start (w końcu to w naszym stylu!). Niestety nie, w sobotę (dzień po starcie) musieliśmy opłacić serwer albo znowu lecieć w długi. Cała ta sytuacja też nas boli, wiele czasu poświęciliśmy na to by ożywić woba a zamiast pochwał leci na nas tylko hejt. Na szczęście jest parę osób, które chyba nigdy nie przestaną wierzyć w ten serwer i to dzięki nim, mimo chęci rzucenia tego w pizdu, idziemy do przodu. By skończyć to co zaczęliśmy.

Pozdrawiam,
przeziębiony Soul
Cardiss
Cardiss
Liczba postów : 4
Join date : 28/08/2017
Age : 33

najlepsza decyzja obecnej edycji Empty Re: najlepsza decyzja obecnej edycji

Pią Wrz 01, 2017 8:56 pm
Może ankieta? :X
Sponsored content

najlepsza decyzja obecnej edycji Empty Re: najlepsza decyzja obecnej edycji

Powrót do góry
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach